Festiwal Stolica Języka Polskiego 2021

Tradycyjnie, w pierwszym tygodniu sierpnia zapraszamy na Roztocze.

Festiwal Stolica Języka Polskiego rozpoczynamy 1 sierpnia Dniem Zamojskim, a od 2 sierpnia zapraszamy do festiwalowego miasteczka nad rzeką Wieprz w Szczebrzeszynie.
To tam w jednym miejscu spotykają się pisarze i czytelnicy, twórcy sztuki i jej odbiorcy. To z myślą o tych, dla których kultura to przestrzeń spotkań, rozwoju i refleksji tworzymy festiwal literacki. To tu, na Roztoczu w Szczebrzeszynie łączymy słowo z obrazem i dźwiękiem. Zapraszamy na spotkania autorskie, koncerty, spektakle, wernisaże, warsztaty i wspólne czytanie.
Patronem 7. edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego jest Tadeusz Różewicz, któremu poświęciliśmy oddzielne pasmo spotkań i rozmów. Naszym gościem specjalnym będzie Julia Różewicz – wnuczka poety.
Ważne coroczne wydarzenia to przyznanie nagród Człowieka Słowa i Wielkiego Redaktora. Czekamy na moment, kiedy będziemy mogli ogłosić tegorocznych laureatów.
Nasz festiwal wyrasta z pasji do słowa i języka, dlatego zapraszamy na nowe pasmo poświęcone językowi. W tym roku przyjrzymy się grzeczności i problemom w komunikacji międzypokoleniowej.
Chcemy tworzyć festiwal dla wszystkich. Co roku zapraszamy na Małą Stolicę Języka Polskiego – jej publiczność jest dla nas ważna. Mamy nadzieję, że wróci za kilka lat, tak jak Ci najmłodsi z pierwszych edycji, którzy dziś tworzą festiwalową publiczność.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerem 7. edycji „Festiwalu Stolica Języka Polskiego”, jest Województwo Lubelskie. Lubelskie Smakuj Życie. Wydatek współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego