DRZEWA plakat B2.indd

Jedyne najwyższe drzewa na ziemi

IWAN WYRYPAJEW | Prapremiera polska

Najnowszy spektakl Iwana Wyrypajewa odnosi się do kryzysu humanizmu i narodzin nowej ery rozwoju duchowego.

To sztuka o nowym człowieku kwantowym. Utwór jest napisany niezwykle pięknym językiem literackim, a jednocześnie umiejętnie wpleciony w żrące i ostre wyrażenia, które brzmią jak muzyka.

Sztuka opowiada historię dwóch młodych kobiet, które w bardzo ironiczny, a nawet zbyt odważny, czasami już na granicy przyzwoitości sposób, naśmiewają się z tragedii mężczyzny o imieniu Butch. Rok temu mały syn Butcha utonął w rzece, i teraz zrozpaczony ojciec co sobotę idzie do parku, aby modlić się przy jednym z drzew za swojego syna.

Dwie kobiety bezlitośnie i bardzo okrutnie wyśmiewają Butcha i śmierć jego syna, a także siebie i cały świat dookoła. Robią to, ponieważ mają bardzo wrażliwą duszę. Śmiech jest ich reakcją obronną przed światem, w którym nie mogą żyć.

Kobiety są w istocie bardzo dobrymi i delikatnymi stworzeniami, ale nie przetrwają w świecie „nowych znaczeń” i wszystkich szalonych pomysłów w stylu „lotów na Marsa”.

Sztuka kończy się konfrontacją z Butchem, podczas której dochodzi między bohaterami sztuki do niesamowicie przenikliwych, bardzo zabawnych i bardzo okrutnych scen.

Prapremiera polska 8 grudnia 2022

REŻYSERIA – IWAN WYRYPAJEW
KOSTIUMY – KATARZYNA LEWIŃSKA
MUZYKA – ANTON BOTAGOW
ASYSTENT REŻYSERA – GIENA WYRYPAJEW
OBSADA: MAGDALENA GÓRSKA
KAROLINA GRUSZKA
DARIUSZ CHOJNACKI

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”